DVSC-Vác kézilabda

Kézilabda: magabiztosan verték a Vácot a debreceni lányok

Sport

A Debrecen és az Alba Fehérvár is saját közönsége előtt gyűjtötte be a két pontot a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

A Bajnokok Ligája rájátszásáig jutott hajdúságiak az Európa-liga csoportkörében szerepelt Vácot fogadták, és arattak magabiztos, 32-24-es győzelmet.

A DVSC Schaeffler kilenc meccs óta százszázalékos a pontvadászatban és a harmadik helyen áll, előnye négy pont az egy találkozóval kevesebbet játszott Mosonmagyaróvár előtt. Petrus Mirtill és a magyar válogatott beállja, Füzi-Tóvizi Petra egyaránt öt találattal vette ki részét a sikerből.

DVSC SCHAEFFLER–PRAKTIKER-VÁC 32–24 (19–11)
Debrecen, 800 néző. V: Hargitai, Markó
DVSC: Bartulovic – Grosch 2, VÁMOS P. 3, SZABÓ N. 4, Haggerty 1, Kácsor 3, PETRUS 5. Csere: GABRIEL (kapus), PLANÉTA 4, FÜZI-TÓVIZI 5, Hornyák D., Csernyánszki 1, Jovovics 2, Vámos M. 2, Johannson. Edző: Szilágyi Zoltán
VÁC: Bukovszky – Such 1, Kovács Anikó 1, BORDÁS 4, Kuczora 4, Csíkos 3, Csire 1. Csere: Csizmadia, Győri A. (kapusok), Marincsák 2 (1), KOVALCSIK 4, Ballai B. Ballai A., KURUCZ 4  Bánfai K. Varga E. Edző: Herbert Gábor

Az eredmény alakulása: 8. perc: 6–0. 15. p.: 12–3. 29. p.: 17–11. 35. p.: 22–12. 41. p.: 24–17. 55. p.: 31–22.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/1

Herbert Gábor:
Így nem lehet kezdeni egy mérkőzést, ahogy mi elkezdtük. Érthetetlen számomra, hogy miért volt ilyen a meccs eleje. Talán én sem álltam jól hozzá a meccshez, talán jobban fel kellett volna tüzelni a csapatot, de nemigazán volt ennek előjele. Sajnos az első félidőt nehéz feledtetni, a második rendben volt. Gratulálok a Debrecennek ehhez az évhez!

Szilágyi Zoltán:
Egy jó csapatot sikerült hazai pályán legyőznünk. Nagyon szépen működtek azok a dolgok, amiket megbeszéltünk. Az elején kiváló volt a védekezésünk és ez adott egy olyan magabiztosságot, ami támadásban segített. A második félidőben ugyan voltak hullámvölgyeink, de örülök neki, hogy végig a kezünkben tartottuk a meccset. Azt kívánom a Vácnak, hogy innentől kezdve az összes meccsét nyerje meg.

Egészen más okból volt fontos a győzelem az Alba Fehérvár számára, amely a játéknap előtt csupán egy ponttal előzte meg a kiesőhelyen álló Békéscsabát. A Fejér vármegyei együttes 27-20-ra győzte le a Kisvárdát, ukrán légiósa, Tamara Smbatian csapata góljainak harmadát vállalva kilencszer volt eredményes, szerb kapusa, Kubina Molli 13 lövést védett.